Wzrost produktywności a technologia

Wzrost produktywności a technologia – jak to mądrze połączyć?

Produktywność i nowa technologia z pewnością idą ze sobą w parze, a ich właściwa kompilacja może być gwarantem sukcesu i odpowiedzią na pytanie: jak zwiększyć produktywność w firmie?

Niezależnie od tego, czy firma widnieje na liście 500 Fortune, czy jest dopiero raczkującym startupem, produktywność jest kluczowa do osiągnięcia sukcesu. Istnieje wiele technik na zwiększenie produktywności zespołów, ale niewątpliwie jedną z najpotężniejszych są narzędzia nowej technologii.

Jak oprogramowania biznesowe pomagają w osiąganiu wyznaczonych celów?

Oprogramowania IT są tworzone tak, aby maksymalizować produktywność i minimalizować czas, jaki spędzamy na używaniu ich. Im bardziej intuicyjne oprogramowanie, tym lepiej dla produktywności zespołu. Dobrze dobrany system IT pozwala na spojrzenie na projekt jako całość oraz zaplanowanie go w bardzo szczegółowy sposób, jak również umożliwia managerom bieżące kontrolowanie prac zespołu. Dzięki temu możliwa jest szybka identyfikacja i eliminacja potencjalnych problemów.

Jak więc mądrze połączyć nową technologię ze wzrostem produktywności?

1. Wykorzystaj sztuczną inteligencję

Każdy zarządzający zespołem wie, że aby zadanie zostało wykonane jak najlepiej należy powierzyć je najlepszym w danej dziedzinie. Dlaczego więc nie warto spojrzeć w ten sam sposób na nową technologię? Wykorzystajmy sztuczną inteligencję tam, gdzie przyniesie najlepsze rezultaty tj. przetwarzania i analizy danych. Przykładem jest nowe biznesowe oprogramowanie Unit4 Prevero – zintegrowane rozwiązanie, które przekształca dane w gotowe analizy, aby zamienić plany i pomysły na działanie z użyciem planowania, budżetowania i przewidywania celów.

2. Zainwestuj w solidność i wiarygodność

Kuszące jest kupowanie rozwiązań w niskich cenach, ale przy wyborze oprogramowania biznesowego do zwiększenia produktywności powinniśmy przede wszystkim sugerować się jakością, jak również prestiżem dostawcy. Miejmy na uwadze, że korzystanie z takiego oprogramowania oznacza przechowywanie i udostępnianie ważnych danych firmowych. Solidność i wiarygodność dostawcy powinny być więc kluczowym czynnikiem przy wyborze oprogramowania. Nie chodźmy na kompromisy, jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych biznesowych.

3. Zwróć uwagę na kompatybilność

Przy wyborze oprogramowania, które ma służyć zespołowi do efektywniejszego zarządzania czasem, jak i zadaniami musimy wziąć pod uwagę preferencje pracowników. Oprogramowanie powinno być nie tyko kompatybilne ze wszystkimi systemami, które są używane w firmie, ale również ze zwyczajami zespołu. Warto więc przed wyborem skonsultować się z teamem, aby poznać ich wymagania, jak również oczekiwania względem oprogramowania, które ma zwiększyć ich produktywność. Brak udziału zespołu w procesie wdrażania, może wiązać się z tym, że żaden pracownik nie będzie chciał korzystać z nowego systemu, a to z kolei może spowodować spadek produktywności i straty finansowe.

4. Skup się na istotnych funkcjonalnościach

Funkcjonalności służące do zarządzania konkretnym projektem są kluczowe w oprogramowaniu do zwiększenia efektywności. Tylko właściwa kontrola nad projektem pozwala nam na szybkie i łatwe ustalanie oraz delegowanie zadań. Osoba zarządzająca powinna mieć możliwość kontrolowania postępu prac przez cały czas. Dlatego przy wyborze oprogramowania zwróćmy szczególną uwagę, jak wygląda schemat oraz funkcjonalności pozwalające na zarządzanie. Niektórzy dostawcy systemów IT oferują rozwiązania niemal szyte na miarę, dostosowując system do specyfiki danej organizacji. Takie usługi oferuje między innymi wspomniana wcześniej firma Unit4 Polska.

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez UNIT4 Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu,przy ul. Powstańców Śląskich 7A, przekazanych przeze mnie danych osobowych, w celach marketingowych, w tym w celu utrzymywania kontaktu, przesyłania propozycji zawarcia nowych umów lub świadczenia kolejnych usług przez UNIT4 Polska sp. z o.o. jako administratora przekazanych danych osobowych. Potwierdzam jednocześnie, że zostałem poinformowany o dobrowolności wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w odniesieniu do każdego z celów ich przetwarzania, o prawie do wycofania zgody w dowolnym momencie oraz o zgodności z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych pod linkiem Polityka prywatności

X
Pobierz darmowy e-book i poznaj 3 kroki, by zarządzać efektywnością pracowników
Tak, chcę wiedzieć więcej