Nowoczesny marketing przedsiębiorstw, służący pozyskaniu utalentowanych pracowników

W 1958 roku Gilbert Morris stworzył reklamę dla wydawnictwa McGraw-Hill Publishing, którą uznano w 1999 roku za  najlepszą w XX wieku w sektorze B2B. Przedstawia starszego mężczyznę siedzącego na krześle, zadającego kluczowe pytania wpisujące się w tworzenie wartości współczesnego employer brandingu.

„Nie wiem kim jesteś. Nie znam Twojej firmy. Nie znam produktów Twojej firmy. Nie wiem co wyróżnia Twoją firmę. Nie znam klientów Twojej firmy. Nie znam reputacji Twojej firmy. OK czyli co chciałbyś mi sprzedać?”. Konkluzją tej reklamy jest fakt, że sprzedaż zaczyna się zanim zadzwoni sprzedawca. Przypomnę, rzecz dzieje się w 1958 roku. Istotą współczesnego employer brandingu i poszukiwania talentów jest dziś po prostu efektywne zatrudnianie najlepszych. Najlepsi nie będą chcieli pracować w firmach, których nie znają, które nie mają swojej osobowości, systemu wartości czy szanowanej powszechnie reputacji. To oczywiście pewien obraz wzorcowy, niemniej wytyczający kierunki działania.

Utalentowani są warci uwagi

Rosnące umiejętności pracowników i konkurencyjność organizacji ukierunkowana jest wprost na poszukiwanie i rozwój talentów. Aż 77% przedsiębiorstw uważa, że rozsądna i długofalowa strategia rozwoju marki pracodawcy, zdecydowanie ułatwia wyszukiwanie i zatrudnianie najbardziej utalentowanych osób, zainteresowanych rozwojem w ramach organizacji. Dla działów HR pozyskiwanie i rekrutacja talentów jest dziś jednym ze strategicznych celów ich funkcjonowania (badania Michael Page i raporty Deloitte). W tym obszarze pracodawcy zwracają dziś uwagę na wsparcie ich działań przez różnorodne i wszechstronne systemy rozwiązań informatycznych, wspomagających nowoczesne zarządzanie zasobami ludzkimi.

Pomocne technologie

Coraz  częściej do poszukiwania, zatrudniania i rozwoju utalentowanych pracowników wykorzystuje się nowoczesne technologie, wspierające pracę poszczególnych działów w firmie, a nawet wyręczające pracowników w ich podstawowych obowiązkach. Dobrym przykładem takiego systemu jest polska Wanda – cyfrowy asystent Unit4, pozwalający na:

  • automatyzację rutynowych operacji,
  • uczący się preferencji użytkownika,
  • pomagający w codziennym planowaniu zadań i czasu pracy,
  • umożliwiający komunikację w języku naturalnym dla użytkownika.

Technologie cyfrowych asystentów pozwalają rozpoznawać cykl pracy pracownika, powtarzające się czynności oraz automatyzować zaplanowane procesy. W swoisty sposób przewidywać swoim algorytmem, jakie informacje będą przydatne do realizacji kolejnego zadania. Rozwiązania takie jak Wanda doskonale sprawdzają się np. w planowaniu czasu, rozliczaniu godzin pracy czy prowadzeniu kalendarza i jest to trend, który będzie się rozwijał.

Utalentowani potrafią więcej

Utalentowani pracownicy, których praca wspomagana jest przez nowoczesne narzędzia wspierające zarządzanie, to doskonała synergia działalności biznesowej firmy i budowania jej wizerunku. Zdolni pracownicy nie chcą pracować w organizacjach, które nie rozwijają się technologicznie czy nie wdrażają nowoczesnych systemów zarządzania. Na szczęście ekonomia oparta na talentach coraz lepiej przebija się do świadomości przedsiębiorców, ponieważ widzą jej wymierne efekty.

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez UNIT4 Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu,przy ul. Powstańców Śląskich 7A, przekazanych przeze mnie danych osobowych, w celach marketingowych, w tym w celu utrzymywania kontaktu, przesyłania propozycji zawarcia nowych umów lub świadczenia kolejnych usług przez UNIT4 Polska sp. z o.o. jako administratora przekazanych danych osobowych. Potwierdzam jednocześnie, że zostałem poinformowany o dobrowolności wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w odniesieniu do każdego z celów ich przetwarzania, o prawie do wycofania zgody w dowolnym momencie oraz o zgodności z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych pod linkiem Polityka prywatności

X
Pobierz darmowy e-book i poznaj 3 kroki, by zarządzać efektywnością pracowników
Tak, chcę wiedzieć więcej