Nowe oblicze rozwiązań HR

W ciągu ostatniego roku redefiniowano wiele aspektów pracy. Doskonale widać to na przykładzie zarządzania zasobami oraz procesami kadrowo-płacowymi. Samo kierowanie rozproszonymi w domowych biurach lub mijającymi się w systemie zmianowym zespołami wymagało wielu zmian. Do tego dochodziły troska o nastroje i efektywność pracowników, czy potrzeba rozwoju talentów wewnątrz firmy. Również potrzeba dostosowania się do sytuacji rynkowej i bardzo szybko zmieniających się regulacji prawnych generowały nowe oczekiwania wobec pracowników, a także narzędzi, które mogłyby te wszystkie procesy zautomatyzować.

Tym cenniejsze okazują się firmy oferujące systemy z szeroką paletą rozwiązań i funkcjonalności dostosowanych do różnych sektorów i modeli biznesowych. Taką firmą jest Unit4 Polska, której produkty Teta będą teraz prezentowane pod marką Unit4 Teta.

Narzędzia dla managerów i pracowników

Marka Unit4 Teta jest częścią międzynarodowej grupy Unit4, co pozwala jej na poszerzanie portfolio o dodatkowe rozwiązania na przykład wspomagające rozwój talentów wewnątrz firm.

W tym pierwszym obszarze firma oferuje Unit4 Talent Management. Zaawansowana analityka behawioralna pozwala wizualizować w jaki sposób ewoluuje rozwój talentów, zarówno z perspektywy ilościowej, jak i jakościowej. Dedykowane analizy pozwalają zrozumieć szerszy obraz i podejmować, oparte na danych decyzje mające na celu dalszy rozwój organizacji. Platforma umożliwia też planowanie i tworzenie kursów, prowadzenie z poziomu urządzenia mobilnego jasnej komunikacji na linii manager-pracownik oraz zapewnia sprawdzony schemat indywidualnych rozmów kontrolnych.

Rozwiązaniem służącym zoptymalizowaniu produktywności pracowników i lepszych planowaniu zasobów ludzkich jest nowe, powstałe na lokalnym rynku narzędzie – Teta Workforce Management. Pomaga kontrolować godziny nadliczbowe, wskazać miejsce powstawania kosztów, koordynować procesy kadrowe i analizować szczegółowe dane, kluczowe z punktu widzenia przedsiębiorstwa. Ta ostatnia funkcjonalność jest możliwa dzięki uwzględnieniu potrzeb Klienta wynikających z funkcjonowania w obrębie danej branży,  na przykład zmiennej liczby Klientów w przypadku sprzedaży detalicznej i usług typu B2C, kwalifikacji pracowników w sektorze usług, elastyczności w zatrudnianiu w handlu. Automatyzacja za pomocą Teta Workforce Management pozwala też uniknąć popełnienia błędów w stosowaniu przepisów gdyż aplikacja informuje na bieżąco o możliwych niezgodnościach np. z planowaniem obsady podległych pracowników i dodatkowo bierze pod uwagę indywidualną sytuację i preferencje danego pracownika.

Z kolei Unit4 Financial Planning & Analysis (Unit4 FP&A), kolejny z produktów globalnych, zapewnia pracownikom lepsze i szybsze sposoby zarządzania wydajnością przedsiębiorstwa, planowania, budżetowania i prognozowania, konsolidacji finansowej, raportowania czy wizualizacji i analityki. Rozwiązanie Unit4 FP&A stanowi uzupełnienie modułu finansowego w systemie Teta ERP.

Wielu przedsiębiorców mierzy się z problemem integracji systemów z zewnętrznymi aplikacjami. Unit4 Teta wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu przyjęło koncepcję otwartego ekosystemu – tzw. Open API. API w ekosystemie informatycznym, komunikuje w określonym standardzie poszczególne elementy tego systemu. Standard w tym przypadku to możliwość wielokrotnego użycia, w różnych konfiguracjach, takich samych zasad. Teta API pozwala na wymianę danych m.in. z rozwiązaniami do rekrutacji (np. SmartRecruiters), dzięki czemu zatrudnienie wybranego w procesie rekrutacji kandydata jest zautomatyzowane w zakresie przekazania danych z rekrutacji do procedury zatrudnienia.

Patrząc w przyszłość

W związku z dynamicznie zachodzącymi zmianami rynkowymi Unit4 Teta postanowiła też stawiać na rozwiązania najbardziej pewne i nowoczesne, głównie chmurowe. Wszystkie działania oparte na wartościach firmy określonych w sformułowaniu in business for people – czyli o troskę o dobro pracownika i odciążenie go od najbardziej monotonnych czynności, poprawienie jego doświadczeń, rozwój, a tym samym zwiększenie efektywności firmy.

 

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez UNIT4 Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu,przy ul. Powstańców Śląskich 7A, przekazanych przeze mnie danych osobowych, w celach marketingowych, w tym w celu utrzymywania kontaktu, przesyłania propozycji zawarcia nowych umów lub świadczenia kolejnych usług przez UNIT4 Polska sp. z o.o. jako administratora przekazanych danych osobowych. Potwierdzam jednocześnie, że zostałem poinformowany o dobrowolności wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w odniesieniu do każdego z celów ich przetwarzania, o prawie do wycofania zgody w dowolnym momencie oraz o zgodności z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych pod linkiem Polityka prywatności

X
Pobierz darmowy e-book i poznaj 3 kroki, by zarządzać efektywnością pracowników
Tak, chcę wiedzieć więcej